לקסן

כל השימושים של לקסן

בשנים האחרונות מתבצע שימוש שהולך וגובר בפולימר מיוחד במינו הקרוי לקסן. זהו פוליקרבונט שמיוצר בתנאים מסוימים שהופכים אותו לאלמנט שימושי במיוחד בתחומים רבים בתעשייה. אילו שימושים? מייד תבינו.

 

מה זה בדיוק לקסן?

מדובר למעשה בשם מסחרי המעוגן בפטנט של חברת ג'נרל אלקטריקס. חומר זה עשוי מפוליקרבונט בטכנולוגיית חיתוך דק שמאפשרת יצירת יריעות בעובי של 0.5 עד 12.5 מ"מ. היריעות הללו משמשות למגוון רחב מאוד של שימושים ובכל התעשיות. החומר אף ידוע בזכות גמישותו הרבה, יכולתו לעבור חיתוכים לפי הצורך, יציבות לאורך זמן גם כאשר התנאים הפיזיקליים קשים (חום, קור, קרינה וכו') והיכולת להדפיס עליו מידע חזותי די בקלות.

יתרון נוסף של שימוש בחומר זה הוא עמידותו הרבה בפני שחיקה כך שמרגע שהוא מודבק על חפץ מסויים, הוא לעולם לא יתקלף ולא ישנה את צורתו. בדיוק כמו שרוול מתכווץ עם דבק (עוד אלמנט שמיש מאוד בתעשייה), גם הלקסן הינו חומר תרמופלסטי שמגיב היטב עם דבקים. אך בעוד שרוולים מתכווצים משנים את קוטרם רק בעקבות חימום שגורם לדבק שבתוכם להגיב ולהיצמד לאלמנט שעליהם הם אמורים להגן, במקרה של לקסן התגובה עם הדבק הינה מיידית, אין אפילו צורך בחימום וההיצמדות הינה חזקה במיוחד.

הדבקה איכותית על פאנלים

אחד השימושים השכיחים בלקסן הוא לצרכי הדבקתו על פאנלים. לא, אין מדובר בפאנלים שמחברים בין הרצפה לקיר כי אם אלא בפאנלים של מכשירי חשמל שמשמשים אנשי מקצוע שונים כגון טכנאים, פועלים, שיפוצניקים, מפעילי מכונות וכו'. מכשירים שכאלו פועלים בתנאים קשים של חום, רטיבות ותדירות השימוש בהם גבוהה.

הדרך הטובה ביותר להגן עליהם היא באמצעות מדבקות לקסן אשר מודבקות על גבי המכשירים עצמם, כאשר ניתן אף ליישם הדפסה של חומר וויזואלי על גבי המדבקות או בליטות שמשמשות לחיפוי הכפתורים שעל המכשיר כולל הוראות לחיצה. באופן זה ניתן להגן עליהם מפני שחיקה וכמו כן, להנחות את המשתמש היכן ללחוץ ומה מבצע כל כפתור באמצעות מידע מתאים בשפה הרצויה.

גם על מסכים הוא יכול להגן

הזכרנו קודם לכן כי ללקסן ישנן יכולות פנטסטיות שגורמות לו להיות עמיד לשחיקה. הוא אינו נשרט ואינו נקרע. זוהי הסיבה שהגנה על מסכים אלקטרוניים בחנויות, במשרדים ובבתים פרטיים מתבצעת בעיקר באמצעות מדבקות מיוחדות שעשויות מהחומר האיכותי הזה. המדבקות שקופות לחלוטין, אינן פוגעות ברזולוציה ולא גורמות לסינוור. הן מגינות על המסך עצמו מפני חבלות (שריטות, טביעות אצבעות, שברים) ומחירן הזול בהחלט מצדיק את השימוש בהן בכל קנה מידה.

מדבקות מודפסות

לאורך שנים השימוש במדבקות נייר היווה את ברירת המחדל היחידה בתחום המדבקות המודפסות. המחיר הזול ואפשרויות ההדפסה הנוחות עליהן הם הגורם העיקרי לכך שהן עדיין בתמונה. החיסרון המשמעותי ביותר של מדבקות נייר לצרכי סימון מוצרים, שיווק ופרסום הוא העמידות הנמוכה שלהן. למעשה, ללא הגנה מדבקות מנייר מתפוררות לאחר פרק זמן קצר, מה גם שלא ניתן להסיר אותן בקלות מבלי שחלקן יישאר מודבק למוצר. לקסן, בשל מאפייני העמידות הרבים שלו, הינו חומר שמאפשר ייצור מדבקות עמידות יותר לאורך זמן.

אנשי מקצוע רבים עברו בשנים האחרונות להשתמש במדבקות שעשויות מלקסן על מנת לסמן מוצרים וחפצים שונים, בין אם לצרכים הפרקטיים (למשל, סימון נתיב לוחות חשמל, סימון צנרת וכו') ובין אם לצרכי מיתוג ופרסום באמצעות הדפסת מדבקות מעוצבות למיניהן. היכולת של המדבקות הללו לקבל על גביהן את כל שיטות הדפוס המתקדמות של ימינו, דפוס משי או דפוס דיגיטלי, תורמת במידה משמעותית לפופולאריות שלהן, שכן החומר המודפס אינו מוסר מהמדבקות במשך שנים רבות. כמו כן, משום שמדובר בחומר תרמופלסטי, ניתן להסיר בקלות את המדבקות במקרה הצורך באמצעות חימום. כל שיש לעשות הוא להעביר זרם אוויר חם בטמפ' של 80 מעלות מעל המדבקה והיא מוסרת ללא כל קושי וללא השארת עקבות.

בכל צורה וגודל ובכל תרחיש

בנוסף, חשוב מאוד להיות מודעים לכך שניתן לקבל את הלקסן על שלל צורותיו (פאנלים, מדבקות, לוחות סימון ועוד) במגוון רחב מאוד של אפשרויות כגון לוחות גדולים, קטנים, בצורת גלילים, בצבע שקוף, מט וכל צבעי הבסיס. ישנם לוחות שאף מגיעים עם ציפוי כנגד קרינת UV, לתנאים קשים ביותר של חשיפה לשמש. מעבר לזאת, בהתאם לתחום המקצועי, כך ניתן להשתמש במדבקות  שעומדות בספי איכות ותקינה ייעודיים.

למשל, עבור איש מקצוע שעוסק בתחום האלקטרוניקה, ניתן למצוא מדבקות לקסן איכותיות מאוד שאינן נטענות בחשמל סטטי. משום שמדובר בחומר שאינו דליק, ניתן אף להשתמש בו בחופשיות גם כאשר עובדים בסביבה שמקדמת אש. בקיצור, מדובר בחומר מומלץ ביותר!

לעידנים טכנולוגיות בע"מ יש מעטפת שירות מושלמת בתחום ייצור מדבקות בגלילים, פתרונות סימון ואמצעי הסימון שבאה לענות בדיוק רב על הצרכים של לקוחותיה הרבים. חלק ממעטפת זו, כולל אספקה של תוכנות ברקוד מתקדמות ואיכותיות, הנותנות מענה מותאם אישית לצרכי הלקוחות, בהתאם לתחומי הפעילות שלו.

לקסן, עידנים פתרונות סימון, מדבקות עמידות
רוצים לשמוע איך לייעל את העסק שלכם בקלות?
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות!
להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, איך אפשר לעזור היום?