מדבקות ויניל

מדבקות ויניל – המדריך לרוכש

בענפים רבים בתעשייה קיים צורך בסימון חומרי גלם ומוצרים שונים בצורה יעילה. אחד מאמצעי הסימון האיכותיים ביותר הוא מדבקות ויניל שמאופיינות במספר תכונות יוצאות דופן שתורמות רבות לתהליך הייצור. גם לצרכי מיתוג ושיווק מדובר באמצעי יעיל למדי ומייד תבינו למה.

מה זה בעצם ויניל?

הויניל, או בשמו הכימי – (PVC (Poly-Vinyl-Chloride הינו פולימר בעל שימושים רבים עבור האדם. מלבד היותו חומר גלם מושלם עבור מדבקות תעשייתיות מסוגים שונים, חומר זה משמש גם ליצירת כרטיסי אשראי ותקליטים ("תקליטי ויניל"), להכנת צנרת מים וביוב, כאמצעי בידוד לחוטי חשמל ועוד. בהתאם לצורך וסוג התעשייה כך עובי הויניל ישתנה ובהתאם לכך גם תכונותיו. במקרה של מדבקות ויניל מדובר בשכבת פולימר דקה במיוחד.

התכונות המיוחדות של מדבקות ויניל

השכבה הדקה שממנה מייצרים מדבקות ויניל, גורמת להן להיות גמישות ואלסטיות במיוחד. הדבר מאפשר להשתמש בהן בתור פתרונות סימון מצויינים בתהליך הייצור אך לא רק (ר' בהמשך). מה שמיוחד בהן הוא שלמרות שכבתן הדקה, קשה מאוד לקרוע את המדבקות הללו כך שניתן להשתמש בהן לאורך זמן גם בשימוש חוזר. הגמישות הרבה שלהן אף מאפשרת שימוש בהן לא רק על גבי משטחים ישרים, אלא גם ואף בעיקר על משטחים מעוגלים. על כל זאת ועוד, המדבקות הללו עמידות לקרינה ולחום קיצוניים וזוהי הסיבה מדוע סוג זה כה מבוקש בתעשייה בתור מדבקות סימון בתהליכי הייצור שכוללים על פי רוב הפקת חום רב.

השימושים השונים במדבקות שעשויות מויניל

השימוש המרכזי עם מדבקות שעשויות מויניל הוא כאמור לצרכי סימון וזאת בשל העובדה שניתן להסירן בקלות. שלא כמו מדבקות נייר, שאינן מאפשרות הסרה חלקה, פעולת ההדבקה של הויניל הינה הפיכה לחלוטין, מה שהופך את המדבקות הללו לפתרונות סימון זמניים מעולים בתהליך הייצור, מבלי להשאיר סימנים על גבי האריזות ויצירת בלבולים מיותרים. מעבר לזאת, משום עמידותן הרבה של המדבקות הללו, הן משמשות גם בתור אמצעי סימון בטיחותיים על גבי שלטי אזהרה, על גבי מכונות בשילוב הוראות הפעלה עליהן וכו'.

גם בכל הקשור לצרכי שיווק ומיתוג מוצרים, מדבקות ויניל מהוות פתרון מצויין. מדובר במדבקות אלגנטיות ואסתטיות שאף ניתן להדפיס עליהן עם ריבון רזין או ווקס רזין , כך שניתן להדביקן על גבי אריזות של מוצרים שנחשבים יוקרתיים (מוצרי איפור למשל) ואף על גבי מתנות ומארזים אחרים. העמידות הרבה של המדבקות עם ריבון רזין או ווקס רזין הללו מפני קרינה אף הופכת אותן למתאימות ביותר להדבקה על מוצרים שממוקמים באזורים עם חשיפה לשמש, כאשר גם האפשרות של מדבקות מודפסות ומעוצבות לאמבטיה, למטבח וחדרי הילדים אף היא אפשרית.

יכולות ההדפסה על גבי הויניל

מדבקות ויניל הינן מדבקות מיוחדות במינן גם בכל הקשור ליכולתן לקבל על גביהן שיטות הדפסה מיוחדות. למשל, הויניל ניחן ביכולות קליטת צבע מעולות בכל מה שקשור לשיטת ההדפסה באמצעות דפוס משי בשיטה זו רשת צפופה של חוטים מעבירה את חומרי הצבע בצורה דו-ממדית על פני הויניל, שקולט אותם בצורה בלתי הפיכה כמעט. הצבעים המשמשים בדפוס משי הינם איכותיים מאוד ועובי השכבה המודפסת גדולה ביחס לשיטות הדפסה אחרות, כך שמדובר בשילוב מנצח שבא לידי ביטוי בהדפסות עמידות ומרהיבות או הדפסה עם מדפסת טרמל טרנספר (הפקת מדבקות ) עם רדיד דיו (ריבון) מתאים

הדפסה על מדבקות מויניל בשיטת דפוס משי מתאימה מאוד כאשר מעוניינים להדפיס בכמויות גדולות, למשל לצרכי סימון, שיווק ומיתוג. אלא, שכאשר מעוניינים במספר מצומצם של מדבקות, אזי דפוס המשי הופך ללא כדאי כלכלית ויש לבחור באלטרנטיבה איכותית אחרת בדמות הדפוס הדיגיטלי. הדפסת מדבקות בדפוס דיגיטלי כוללת יתרון של דיוק רב יותר ולכן אם אתם מדבקות עמידות לתנאי סביבה או הדבקה על משטחים לא ישרים . גם מבחינת הגימורים של המדבקות הללו מגוון האפשרויות רחב (מט, מבריק, שקוף) וכמו כן ניתן לבצע חיתוך מדויק שלהן באמצעות סטנץ (סכין)  ליצור אותיות ועיצובים עדינים דמויי תחרה.

אנו בחברת עידנים טכנולוגיות בע"מ מתמחים בעולם העשיר והמגוון של מוצרי הסימון. דרכנו תוכלו להזמין בהתאמה אישית מדבקות ויניל, נייר, פוליאסטר, פוליפרופילן  ואף מדבקות לקסן. בנוסף תוכלו למצוא אצלנו מגוון סרטי הדבקה כגון מסקינג טייפ איכותי וסרטי הדבקה נוספים לכל מטרה וצורך. אנו עומדים בכל הסטנדרטים הבינלאומיים המחמירים ביותר, על מנת שכולכם תוכלו ליהנות מפתרונות סימון איכותיים ברמה הגבוהה ביותר.

רוצים לשמוע איך לייעל את העסק שלכם בקלות?
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות!
להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, איך אפשר לעזור היום?