מדבקות נייר

מדבקות נייר – היתרונות והחלופות

מדבקות משמשות אותנו למגוון רחב של צרכים ביתיים, משרדיים ותעשייתיים וניתן לייצרן ממגוון רחב של סוגי חומרים. מדבקות נייר מהוות בדרך כלל את ברירת המחדל וזאת בשל מגוון יתרונות שהן מציעות למשתמש. יחד עם זאת, ישנן גם אלטרנטיבות נוספות שחשוב להכיר ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. להלן סקירה של כל סוגי המדבקות שתוכלו למצוא בימינו – מנייר ועד לקסן – כל האפשרויות לפניכם!

היתרונות של מדבקות נייר

היתרון המשמעותי ביותר של מדבקות נייר הוא המחיר. אלו הן המדבקות הזולות ביותר (אגורות בודדות פר מדבקה) שתוכלו למצוא וניתן לרכוש אותן על גבי גלילים, כבודדות ובכל גודל או צורה שתרצו. רבים רוכשים מדבקות מנייר כי הן פשוט משתלמות מבחינה כלכלית וגם אם הן ניזוקות, מוכתמות או נהרסות, שום נזק לא קורה, פשוט שמים מדבקה חדשה. יתרונות נוספים שיש למדבקות מנייר הוא יכולת ההדפסה הטובות שהן מציעות. ניתן להדפיס על גבי נייר בקלות והחומר מקבל על גביו כל צבע וגוון בהתאמה אישית מושלמת לצרכים. בתי דפוס שמספקים שירותי הדפסה על מדבקות עובדים עם ניירות בתור סטנדרט ועל כן אין שום בעיה להתקשר עם מי שרוצים ואין צורך להתמחות בטכנולוגיה ייחודית לשם כך.

כיום רוב החברות רוכשות מדפסת להפקת מדבקות אשר מיודעת להדפסת מדבקות נייר עם ריבון (דיו) וואקס אשר מיועד לשימושים כגון: הדבקה על קרטונים וכו.

מגוון רחב של מדבקות לרשותכם

בבואכם להזמין הדפסה של מדבקות מנייר, תגלו כי קיימות מספר אפשרויות שניתן לבחור מהן:

  • כרומו, מט או מבריק – ישנם סוגי נייר רבים שמשמשים ללטובת ייצור מדבקות. סוג הנייר תורם ליכולות העיצוב כך שהבחירה בין כרונו, מט או מבריק צריכה להתבצע באופן מושכל בהתאם לצרכים. בית הדפוס ידע להמליץ לכם על סוג הנייר המתאים.
  • שליפה מהירה – זוהי אפשרות חיתוך שמוספת בגב המדבקה כך שתתאפשר שליפה מהירה של החומר שמגן על הדבק לצרכי הדבקה. נהוג להשתמש באופציה זו כשמעוניינים במדבקות גדולות יחסית, כגון מדבקות שניתנות ללקוחות לצרכי שיווק ופרסום.
  • שימוש במגוון דבקים – גם סוגי הדבקים שניתן לבחור מהם מגוונים, החל מדבק רגיל וסטנדרטי ועד לשימוש בדבק איכותי שיוכל להיות עמיד גם כנגד קור (למשל מדבקות שמיועדות להיות מודבקות על מוצרי מזון מוקפאים) , דבק ניתן להסרה אשר מאפשר להדביק ולהסיר את המדבקה בקלות מפני השטח

כמובן שניתן למצוא מדבקות נייר שמגיעות גם בעובי נייר משתנה לבחירה ובאיכויות ברמות שונות.

אלטרנטיבות לנייר בעולם המדבקות

ומה לגבי חסרונותיו של הנייר בתור חומר גלם לייצור מדבקות? ובכן, מדובר בחומר שלא יישאר עמיד לאורך זמן (במיוחד במקומות רטובים ולחים), לא ניתן להסירו בקלות מבלי שישארו סימני דבק מרגיזים, ובנוסף לא ניתן לייצר באמצעותו מדבקות עם תבליט. הדפסת מדבקות מנייר היא הפופולארית ביותר בעיקר בשל המחיר, אך כפי שניתן לראות ע"פ החסרונות שהצגנו, הן לא יכולות "לספק את הסחורה" עבור כל הצרכים. לשם כך ניתן לבחור מבין האלטרנטיבות השונות שכוללות מדבקות PVC, פוליאסטר, ויניל ואת הכוכבות החדשות של התחום – מדבקות לקסן.

אלו הן מדבקות שעשויות מאחד מהחומרים השימושיים ביותר כיום ובתור חומר לייצור מדבקות הוא לא פחות ממושלם. הלקסן אינו נשרט, אינו מושפע מקרינת השמש או מרטיבות ולכן מסוגל לשמש במגוון התעשיות. השימוש בו מוגדר כארוך טווח (מדבקות נייר כאמור בעייתיות מבחינה הזאת), החומר המודפס נשאר באותה האיכות הראשונית והדבק חזק מאוד. בנוסף, הלקסן מגיע בעובי משתנה כך שהוא מאפשר יצירת מדבקות עם תבליטים, שהן מדבקות תלת מימדיות.

במדבקות אלו משתמשים בתור פאנלים למסכים ולוחות תצוגה, כך שהן עוטפות מכשירים חשמליים, שלטים וכלים שונים, מגינות עליהם מפני חדירת רטיבות, מציגות את המידע על גבי הלחצנים השונים בשפה הייעודית (ניתן להדפיס על לקסן ללא בעיה) והן כוללות תבליטים שעולים מעל הכפתורים והלחצנים השונים. הדפסה על גבי מדבקות לקסן מחייבת התמחות נפרדת בבתי דפוס שעובדים עם חומר זה, כשהדפוס המומלץ הוא משי, עבור כמויות גדולות, או דפוס דיגיטלי עבור הדפסות ייחודיות בכמות שאינה גדולה.

בשורה התחתונה, מדבקות נייר, כבודן במקומן מונח. הן יכולות להיות מצויינות לצרכים מסויימים וגם לחסוך לכם כסף רב. אך בכל הקשור לעמידות לאורך זמן, לקסן הוא בחירה המועדפת. ניתן להשיג את מדבקות הלקסן בצבעי היסוד אך גם כשקופות לחלוטין, ובנוסף ניתן ליישם בהן דבק מיוחד שיאפשר הסרה חלקה לחלוטין. בקיצור – מושלם!

עידנים טכנולוגיות הינה חברה בינלאומית שמובילה ומתמחה בתכנון, פיתוח ייצור ושיווק פתרונות סימון מתקדמים בתחומי אמצעי הסימון כגון: מדבקות/תגים מכל הסוגים, סרטי הדבקה ואמצעי כבילה ואטימה לכל היישומים.

מדבקות נייר
רוצים לשמוע איך לייעל את העסק שלכם בקלות?
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות!
להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, איך אפשר לעזור היום?