מדבקות פוליאסטר

מדבקות פוליאסטר – תכונות ושימושים

ישנם סוגים רבים של מדבקות שבאמצעותם ניתן לסמן מוצרים לצרכים השונים. מדבקות פוליאסטר מהוות את אחד מהסוגים היותר שימושיים וזאת בשל תכונותיהן המצוינות ויוצאות הדופן. על מדבקות אלו, התכונות והשימושים, תוכלו ללמוד בשורות הקצרות שלפניכם.

התכונות של מדבקות פוליאסטר

פוליאסטר הינו פולימר שימושי ביותר לצרכי האדם והוא מופיע בשלל מוצרים כגון בקבוקים, שקיות, סרטי מסקינג טייפ, מסננים, שטיחים, ריפודים ועוד. גם בכל הקשור לייצור מדבקות הוא נחשב למאוד יעיל בשל האפשרות לייצר ממנו מדבקות מאוד דקות וגמישות שקל לעבוד עימן ושמספקות יתרונות רבים נוספים:

 • עמידות במים – ניתן להרטיב את המדבקות הללו ולהשתמש בהן באזורים רטובים ולחים.
 • עמידות בחום וקור – עד 150 מעלות צלזיוס, מה שהופך אותן למעולות בתור פתרונות סימון בתעשייה בתהליכי ייצור שמפיקים חום רב.
 • חומר ירוק – את הפוליאסטר ניתן למחזר כך שמדובר במדבקות שאינן פוגעות בסביבה.
 • עמידות כימית – גם חומרים קורוזיביים ביותר אינם מצליחים לפגוע במדבקות הללו ולהסיר אותן.
 • תאימות למגוון דבקים – בהתאם לסוג התעשייה והתנאים בה, ניתן לבחור את סוג הדבק שייושם על גבי המדבקה וחוזקו.
 • מדבקות פוליאסטר אינן ניתנות להסרה בקלות.
 • עמידות לאש – המדבקות עומדות בתקן ה- UL האמריקאי ועל כן מורשות לשימוש בעסקים שמחויבים בתקן עמידות לאש.

למעשה, מדובר במדבקות שפותרות את מה שמדבקות אחרות ובעיקר מדבקות נייר אינן מצליחות לספק, לרבות יכולת הסרה ללא השארת סימנים וכתמים. מעבר לזאת, משום שהפוליאסטר הינו חומר גלם זול, מדובר במדבקות שניתנות לרכישה במחירים מאוד נוחים ומשתלמים.

אילו שימושים ניתן לעשות במדבקות הללו?

מדבקות עשויות פוליאסטר מתאימות למגוון רחב של שימושים בתעשייה:

 • הגנה וכיסוי בתנאי חום של מתכות, מוצרי חשמל, מצברים סוללות, מנועים ועוד.
 • הדבקה על גבי מוצרים שחשופים לשמש.
 • סימון מוצרים – על גבי מדבקות פוליאסטר ניתן להדפיס בקלות ברקודים, סימני זיהוי ייחודיים, קודי QR, מחירים ועוד.
 • סימון מעגלים אלקטרוניים – ניתן לסמן באמצעותן גם שבבים, לוחות וכרטיסים אלקטרוניים וזאת בשל עמידות לחום שמשולבת במוליכות חשמלית נמוכה.
 • ההדפסה על גבי המדבקות עם רדיד דיו (ריבון רזין) עמידה ולא מחיקה בפני סולבנטים

ניתן להשתמש במדבקות האלה על כל משטח, ישר או מעוגל, ואף ניתן לקבל אותן בכל גודל שהוא, כיחידות בודדות או בתור מדבקות בגלילים (לסימון מוצרים, ברקודים וכו'). כשמוסיפים לכך את עמידותן הרבה לאורך הזמן גם בתנאי חום ורטיבות קשים, מבינים מדוע הן הפכו לברירת המחדל בענפי תעשייה רבים.

אפשרויות העיצוב על גבי המדבקות

תהליך ייצור מדבקות שמתבצע בצורה מקצועית, אמור לכלול התייחסות לא רק לאיכות המדבקות עצמן אלא גם לעיצוב שלהן, כך שיתאימו באופן מושלם ללקוח. גם במישור הזה מדבקות פוליאסטר הינן פתרון מצויין, מאחר שהן מאפשרות טווח רחב מאוד של סגנונות עיצוב וזאת בזכות יכולות קליטת הצבע המעולות שלהן.

ניתן להדפיס על גבי מדבקות אלו באמצעות דפוס דיגיטלי (לייזר) או משי, מדפסת טרמל טרנספר (הפקת מדבקות )בכמויות גדולות, כשהחומר עצמו מאפשר ביצוע חיתוך צורני כך שניתן להוסיף למדבקות גם שכבת הגנה נוספת מפני קרינת UV (כמעין למינציה). עוד חשוב לדעת כי הפוליאסטר מגיע בגימור מבריק או מט וכי לעומת מדבקות לקסן, הפוליאסטר אינו מסוגל לעטוף מכשירים חשמליים ופאנלי שליטה, אך הוא בהחלט יכול לעזור להגן על מסכים מפני חדירת רטיבות.

ניתן להדפיס על גבי המדבקות הללו גם באופן עצמאי

הדרך הטובה ביותר היא לבצע הזמנה מרוכזת של המדבקות מחברה שמתמחה במתן פתרונות סימון מגוונים. חברה שכזאת תדע להתאים לכם את סוג המדבקה המתאים ביותר לענף הייצור והצרכים שלכם ואף תבצע את ההדפסה עצמה על גבי המדבקות. בחברה איכותית אף תוכלו לרכוש מדפסת טרמל טרנספר ניידת שתאפשר לכם להדפיס מדבקות פוליאסטר בו במקום בהתאם לצורך. המדפסות המיוחדות הללו פועלות באמצעות חום ומשום עמידות הפוליאסטר לחום גבוה, הדבר אפשרי בהחלט.

עידנים טכנולוגיות בע"מ – המקום לרכוש בו מדבקות ופתרונות סימון

דרך עידנים טכנולוגיות בע"מ תוכלו להזמין מדבקות איכותיות מכל הסוגים ופתרונות סימון מגוונים לכל ענפי התעשייה (אלקטרוניקה, בנייה, חקלאות, רפואה, הייטק, צבא ועוד) ולכל צורך שיידרש לכם. המדבקות שלנו עומדות בתקנים המחמירים ביותר וזוהי הסיבה שחברות מובילות במשק הישראלי בוחרות בנו, כולל משרד הביטחון.

מלבד מדבקות ופתרונות סימון מתקדמים, אנו מציעים לקהל לקוחותינו גם מגוון רחב של מוצרים משלימים כגון קוראי ברקוד, מדפסות למדבקות ואמצעי כבילה מגוונים. אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר ונמצא לכם את הפיתרון המתאים.

מדבקות פוליאסטר
להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, איך אפשר לעזור היום?