מסקינג טייפ – מדריך רכישה מפורט

מסקינג טייפ – מדריך רכישה מפורט

אחד ממוצרי ההדבקה הפופולאריים ביותר הוא המסקינג טייפ, לצרכים תעשייתיים ופרטיים גם יחד. כל סרט שכזה מורכב ממספר חומרים שעל גבם דבקים שונים וניתן למצוא אותו במגוון רחב של אפשרויות בהתאם לצורך.  כיצד תדעו איזה מסקינג טייפ יתאים במדוייק לצרכיכם? להלן סקירה קצרה שתעזור לכם.

רכישת מסקינג טייפ – הקריטריונים שצריך להתייחס אליהם

בטרם נסקור לפרטי פרטים את סוגי המסקינג טייפ השונים, חשוב כי תבינו מה מבדיל בין סוג אחד לאחר, דבר שיתבטא בקריטריונים הבאים:

  • סוג החומר – בהתאם לתעשייה והצרכים, כך נבחר החומר המתאים שממנו יופק סרט ההדבקה ( אלומיניום, פוליאסטר, נחושת ועוד)
  • מיקום הדבק – רוב סרטי ההדבקה הינם חד צדדיים, ממש כמו במקרה של מדבקות. אך ישנם גם סרטי הדבקה דו צדדיים שלמעשה נועדו להצמיד אליהם פריטים משני הצדדים.
  • רוחב – ניתן למצוא סרטים רחבים יותר או פחות, עם רוחב שמגיע עד 48 מ״מ ועובי שמגיע עד 0.25 מ״מ.
  • סוג הדבק – ישנם סוגים רבים של דבקים לכן חשוב מאוד לדעת מהי דרישת הלקוח על מנת שהסרט הדבקה יחזיק להרבה זמן.

בהתאם לצורך, ניתן לתכנן את סרט ההדבקה כך שיתפקד בדומה למדבקה ויכלול פריטים מזהים שונים (כגון ברקודים), כך שאם אתם מחפשים פתרונות סימון יעילים, מסקינג טייפ הוא הפתרון המושלם.

מה ניתן לרכוש?

כאמור, מגוון האפשרויות רחב מאוד וכולל את סרטי ההדבקה הבאים:

סרטי אלומיניום

במקרה של צורך להדביק משטחים שעשויים ממתכת, רצוי לעשות זאת באמצעות מסקינג טייפ שעשוי מגורם מתכתי. למשל, לצרכי הדבקת צנרת, כבלי תקשורת, תעלות מיזוג אוויר וכו', מומלץ להשתמש בסרט הדבקה מאלומיניום שעמיד בפני שחיקה ובפני טמפרטורות גבוהות. ניתן אף למצוא וריאציה חזקה יותר של המוצר בדמות אלומיניום מחוזק בסיבי זכוכית.

סרטי נחושת

ישנם מקרים שבהם מעוניינים להדביק משטחים תוך כדי שיפור המוליכות החשמלית שלהם ומניעת רעשי רקע. סרט הדבקה מנחושת נועד בדיוק לשם כך, משום היותו מוליך חשמלית בצורה מעולה. סרט הדבקה שכזה מתאים לאפליקציות חשמליות ולשיפור קליטה של אנטנות, כשניתן לבחור בשימוש בדבק מוליך, מה שמגביר את מוליכות ההצמדה של הנחושת עוד יותר.

סרטי פוליאסטר

הפוליאסטר, בדומה לרכיב שבאמצעותו מייצרים מדבקות לקסן, הינו פולימר חזק ביותר שנועד, בין היתר, לצרכי הגנה. בשל עמידותו הגבוהה, הוא מיועד להגנה על רכיבים אלקטרוניים ומעגלים מודפסים בתנאי ייצור שכוללים חום (מסקינג טייפ מפוליאסטר עמיד בפני חום של 220 מעלות), רטיבות או חשיפה לחומרים קורוזיביים. באופן זה ניתן להצמיד אלמנטים שונים בתעשייה תוך כדי הגנה עליהם בצורה טובה יותר. יתרון נוסף של סרט הדבקה זה הוא השימוש בדבק סיליקוני, שיורד בקלות בעת משיכה, ללא השארת סימנים.

סרטי קפטון

גם סרט הדבקה זה הינו על בסיס פולימרי (פוליאמיד) ותפקידו הוא בהגנה על רכיבים שונים שנחשפים לחום גבוה בתעשייה, עד 260 מעלות צלזיוס. הסרט עמיד בפני חומרים חומציים ובסיסיים ביותר ועל כן יעיל במגוון רחב של ענפים בתעשייה.

סרטי פוליאתילן

ממש כמו במקרה של ייצור מדבקות פוליאתילן שנחשבות למאוד נפוצות בשל כושר מתיחה גבוה ויכולת קבלה מצוינת של חומרי הדפסה, כך גם מסקינג טייפ מפוליאתילן מציג את אותן התכונות, ניחן בעמידות כימית מצויינת וגם מותאם לשימוש חוץ. ניתן להשתמש בו כפיתרון סימון מצויין.

סרטי בד (סרטי חבלה)

לעיתים עולה הצורך בשימוש בסרט דביק שיאפשר עבודה קלה ונוחה עימו תוך כדי שהוא נתלש  בקלות בצורה ידנית. סרטי בד הם סרטי הדבקה המתאימים בדיוק לכך והם משמשים לצרכי הצמדה ואיגוד של כבלים ולצרכי אריזה. היתרונות של סרט הדבקה שכזה הם מחיר נמוך והתאמה למגוון רחב ביותר של שימושים. לגבי העמידות לתנאים חיצוניים, בדיוק כמו מדבקות נייר, סרטי החבלה אינם מתאימים לשימוש חיצוני בשל אי עמידותם לרטיבות, ללא ציפוי מתאים.

סרטי קרפ (Crepe)

סרטי הדבקה קרפ עשויים מנייר ונועדו לצרכי הגנה, מיסוך ועיטוף בצורה עדינה. השימוש בהם שמור בעיקר לתעשיית האלקטרוניקה והחשמל, שם הם עוטפים ומבודדים שנאים ומעגלים אלקטרוניים שאינם עובדים בטמפרטורות גבוהות. יש לציין כי סרט הדבקה זה הינו דליק ולכן אינו מתאים לכל התעשיות.

סרטי מיסוך (masking tape)

סרטי מיסוך מיוצרים ממגון סוגי חומרי גלם , החל מנייר , פוליאסטרף פוליפרופילן , וניל וקפטון .

חשוב לדעת מהי דרישת הלקוח , כגון באיזה טמפ' הסרט יכול להיחשף על איזה משטח הדבקה משתמשים במיסוך וכו.

כיצד תדעו באיזה סרט הדבקה לבחור?

כאשר בוחרים מסקינג טייפ חשוב מאוד להתחשב בשיקול המרכזי ביותר שהוא התאמה לסטנדרט התעשייתי הנדרש, כך שהאלמנט יבצע את תפקידו לאורך זמן. בנוסף, ישנה חשיבות גם לאפשרויות ההדפסה המוצעות על ידי הספק, כך שיהיה ניתן לסמן באמצעות הסרטים את המוצרים השונים בהתאם להעדפות הלקוח. בחברת עידנים טכנולוגיות בע"מ מתמחים בדיוק בכך וישמחו להתאים לכם את פיתרון הסימון האיכותי ביותר בסטנדרטים הגבוהים ביותר. צרו עימנו קשר עוד היום ותקבלו ייעוץ מקיף בדרך להשגת פיתרון הסימון המושלם.

מסקינג טייפ, סרטי הדבקה, עידנים
להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, איך אפשר לעזור היום?